Nvu

Nvu 1.0

Stary ale jary edytor HTML

Zalety

  • Kilka metod edycji kodu HTML
  • Edycja plików bezpośrednio na serwerze FTP

Wady

  • Przestarzały interfejs
  • Od dawna nie rozwijany

Bardzo dobry
8

Nvu to darmowy program do tworzenia stron internetowych. Zawiera wiele przydatnych narzędzi i umożliwia podgląd tworzonej strony.

Nvu to produkt dość wiekowy, ale ciągle doskonale spełniający swoje zadanie. Interfejs programu, mimo, że wizualnie przeciętny, jest wygodny w użytkowaniu i przejrzysty. Nvu umożliwia tworzenie i edycję stron WWW przy wykorzystaniu podglądu na żywo. Edycji można dokonywać bezpośrednio na elementach strony. Oczywiście dla tradycjonalistów pozostawiono także możliwość bezpośredniej edycji kodu HTML. Dokonane zmiany można natychmiast podejrzeć w innym oknie programu.

Twórcy Nvu wyposażyli ten program w wiele narzędzi usprawniających pracę nad stroną WWW. Mamy możliwość szybkiego publikowania witryny na serwerze FTP, a nawet zdalnego edytowania kodu. Oparcie Nvu na silniku Gecko, używanym przez przeglądarkę Firefox, gwarantuje kompatybilność tworzonych stron z większością internetowych standardów.

Nvu to doskonały program do tworzenia stron internetowych. Pomimo, że od dawna nie jest aktualizowany, sprawuje się znakomicie.

Najczęściej pobierane Edytory kodu źródłowego na Mac

Więcej

Opinie użytkowników o Nvu